Koray Varol Hakkında - Koray Varol Akademi

KURUMSAL

Koray Varol Hakkında

Koray Varol, 1978 yılında İstanbul'da doğdu. 1996 yılında Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesini bitirdi ve tüm hayatı boyunca tutkusu olan matematik eğitimini İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümünde tamamladı. Matematik ile ilgili kariyerini eğitim alanında sürdürmeye karar veren Koray Varol, İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesinde "Öğretmenlik Formasyon" programına katılarak formasyon sertifikası edindi.

Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası Kalite Yönetimi Bölümünde aldığı yüksek lisans eğitimini "8. Sınıf Öğrencilerinin Matematik Dersine Yaklaşımı Üzerine Bir Araştırma" konulu teziyle 2010 yılında tamamlayan Koray Varol, halen İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünün doktora programı ile kariyerini ilerletmeye devam etmektedir.

Eğitim hayatında edindiği deneyimleri, kurduğu butik dershanede öğrencilerle paylaşmaya başlayan Koray Varol, kendisi gibi eğitimin önemine olduğu kadar sürekliliğine de inanan öğretmenlerden oluşan ekibi ve öğrencileriyle uzun yıllar bire bir çalıştı. Her öğrencinin öğrenme tarzına uygun eğitim vererek hedeflediği liseye yerleşmesini sağlayan Koray Varol, 2013 yılından itibaren aynı eğitmen ekibi ile akademik yayın hayatına girdi ve Türkiye'nin alanında sayılı yayınlarından biri olan KVA Yayıncılık markasını yarattı.

Ulusal ve yerel medyada eğitim ve öğretime dair birçok konuda görüşlerine başvurulan Koray Varol, Türkiye'nin pek çok noktasındaki eğitim kurumlarından konuşmacı olarak davet aldı ve 45 ilde gerçekleşen bu etkinliklerde "Çözüm Odaklı Yaklaşım", "Başarı ve Motivasyon" konuşmaları yaparak 180 bin öğrenciyle buluşma imkânı yakaladı. Hem yurt içi hem de yurt dışında birçok eğitim ve sertifika programına katılan Koray Varol, «İyi bir okul nasıl olmalıdır?» sorusuna, katıldığı eğitimler, yaptığı öğrenci ve eğitimci buluşmalarından edindiği deneyimlerden aldığı ilhamla cevap buldu.

Birkaç yıl önce ekibiyle hayal ettiği okula hayat kazandırmak için gerekli çalışmalara başlayan Koray Varol, yoğun bir sürecin ardından 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Koray Varol Akademi ile öğrencilerine kapılarını açmak için hala büyük bir özveri içinde çalışmayı sürdürüyor.